31 грудня- Останній день року

25 грудня 2020р.
3 грудня, четвер
1 грудня, вівторок
4 жовтня, неділя
2 жовтня, п’ятниця
2 жовтня, п’ятниця
1 жовтня, четвер
21 вересня, понеділок
8 вересня, вівторок
8 вересня, вівторок
Цікаве для вчителя
Мета: розслабити м'язи обличчя, зняти м'язову напругу та втому.
Час: 5 хвилин.
Вік учасників: 5–7 років.
Хід вправи:
Мета: Покращення взаємин у класі шляхом пошуку схожих рис в учнів.
Час: 10–15 хвилин.
Вік учасників: 6–16 років.
Хід вправи:
Мета: Розвинути в дітей емоційну грамотність: здатність розпізнавати емоції співрозмовника.
Час: 8–10 хвилин.
Вік учасників: 6–12 років.
Хід вправи:
Мета: познайомити учнів; допомогти дітям краще зрозуміти одне одного.
Час: 15–20 хвилин.
Вік учасників: 6–16 років.
Хід вправи:
До порядку денного засідання було внесено такі пункти:
про концепцію реформування оплати праці педагогічних працівників закладів освіти;
про стан виконання рішень комітету щодо оплати праці у сфері освіти;
звіт про роботу комітету з питань освіти і науки та інновацій за період III сесії Верховної ради України IX скликання.
Заступник Міністра освіти озвучив основні кроки щодо змін у заробітній платі педагогічних та науково-педагогічних працівників:
внести зміни до деяких підпунктів бюджету України;
запровадити на 2021 рік встановлення коефіцієнту 1,2 до посадових окладів ставок заробітної плати педагогічних працівників;
на вимогу Мінфіну та Мінекономіки щодо спрощення структури заробітної плати педагогічних та науково педагогічних працівників скасувати дію постанови Кабінету міністрів від 11 січня 2018 року № 23;
внести зміну в постанову Кабміну міністрів від 23 березня 2011 року № 373 та передбачити встановлення з 1 січня 2021 року надбавки за престижність праці педагогічним працівникам у фіксованому розмірі 15 %;
із січня 2022 року має бути впроваджена в дію постанова Кабінету міністрів України від 10 липня 2019 року № 822 в частині, що передбачає розмір посадових окладів з коефіцієнтами їх визначення для 2022 року;
до статті 24 закону України "Про повну загальну середню освіту" мають бути внесені зміни в частині встановлення доплат за додаткові види педагогічної діяльності. Зокрема, до обов'язкових мають бути віднесені лише доплати за перевірку навчальних робіт учнів та класне керівництво;
обов'язковим залишається здійснення доплат за наукові ступені, вчені звання, надбавки за вислугу років, виплата допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки.
Решта додаткових, а також стимулюючих виплат, встановлюватиметься за рішенням керівника закладу освіти, — додав заступник Міністра освіти і науки.
Він зазначив, що розроблення дієвої концепції оплати праці в галузі освіти і науки — давно назріле питання. Необхідність стимулювання розвитку та створення умов для вдосконалення творчих здібностей талановитих працівників галузі дозволить забезпечити українську освіту якісними і висококваліфікованими кадрами.( матеріали взято із https://vseosvita.ua/news/nadbavky-i-doplaty-profilnyi-komitet-pro-zminy-u-zarobitnii-plati-pedahohichnykh-pratsivnykiv-28538.html)
4 вересня
Вересень починається святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. У цей святковий день кожна мати чи батько, дідусь чи бабуся прокинеться як найраніше, аби неодмінно провести свою дитину до школи – якщо не за ручку, то ідучи поруч.
І в цей чарівний час, дозвольте від щирого серця привітати усіх із традиційним святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації, святом молодості та надії і насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. У цей момент – уже через роки і відстані, перегортаючи сторінки своїх шкільних днів і років – так хочеться сказати вам, що навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення.
Вчіться, щоб знати, діяти жити. . Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у громадському житті.
Зі святом !
Улюблена освітня платформа " Шкільне життя" пропонує декілька цікавих перших уроків:
* Перший урок для учнів 6-8 класів: «COVID-19 — новий виклик для всього свiту» + Презентація(https://www.schoollife.org.ua/pershyj-urok-dlya-uchniv-6-8-klasiv-covid-19-novyj-vyklyk-dlya-vsogo-svitu-prezentatsiya/)
* Розробка виховного заходу для учнів 7-9 класів «Я вірю в мою Україну»(https://www.schoollife.org.ua/933-2018/)
* Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну! (урок-спілкування для учнів 5-9 класів)(https://www.schoollife.org.ua/1007-2017/)
Незабаром новий навчальний рік!
Старанно готуємося до нього, вивчаємо
нормативно-правові документи щодо організованого початку нового 2020/2021 навчального року
1.Лист Міністерства освіти і науки України від 11 серпня 2020 р. № 1/9-430 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році»(https://www.schoollife.org.ua/shhodo-metodychnyh-rekomendatsij-pro-vykladannya-navchalnyh-predmetiv-u-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-osvity-u-2020-2021-navchalnomu-rotsi/)
2.Постанова МОЗ №50 від 22.08.2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»(https://www.schoollife.org.ua/pro-zatverdzhennya-protyepidemichnyh-zahodiv-u-zakladah-osvity-na-period-karantynu-u-zv-yazku-poshyrennyam-koronavirusnoyi-hvoroby-covid-19/)
3.Лист Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 № 1/9-436 “Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)”(https://www.schoollife.org.ua/pro-stvorennya-bezpechnogo-osvitnogo-seredovyshha-v-zakladi-osvity-ta-poperedzhennya-i-protydiyi-bulingu-tskuvannyu/)
4.Лист ІМЗО від 19.08.2020 № 22.1/10-1646 “Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2020/2021 навчальному році”(https://www.schoollife.org.ua/metodychni-rekomendatsiyi-shhodo-rozvytku-stem-osvity-v-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-ta-pozashkilnoyi-osvity-u-2020-2021-navchalnomu-rotsi/)
5 Деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок( https://www.schoollife.org.ua/deyaki-pytannya-organizatsiyi-vyhovnogo-protsesu-u-2020-2021-n-r-shhodo-formuvannya-v-ditej-ta-uchnivskoyi-molodi-tsinnisnyh-zhyttyevyh-navychok/)